Минамино прати Ливърпул напред през Норич

Ливърпул посрещна Норич Сити в срещата от осминафиналната фаза на ФА Къп. Днес Клоп не заложи на най-силната си постройка и два гола в първото полувреме от Такуми Минамино бяха достатъчни за победа с 2:1 и прогрес в турнира.

В 9-ата минута Джоунс нацели горната греда на Норич. В 27-ата резултатът стана 1:0 когато Цимикас центрира добре за Ориги, той можеше да стреля, но забеляза Минамино на голова позиция и го намери за гола. В 39-ата минута Минамино вкара и един от головете на турнира когато избита топка попадна в него за страховит удар и 2:0.

В 51-ата минута Окслейд-Чембърлейн също нацели гредата след плонжа на Крул, който не достигна фалцовият му удар. В 76-ата гостите върнаха надежди когато резервата Саржент намери Руп за 2:1 през Алисон. До края вратарят трябваше да се намеси още 2 пъти за победата.