Челси обърна Лутън във ФА Къп

Лутън Таун прие Челси в срещата от осминафиналите на ФА Къп. Днес на "Кениуърт Роуд" домакините поведоха и водеха до почивката, но с два гола във втората част Челси обърна до 3:2 и продължава напред в четвърт-финалите на най-старото състезание.

Още във 2-ата минута при корнер Бери центрира и Бърке с глава матира Кепа за 1:0. В 27-ата минута Челси нарани противника на контра, като Саул в края изравни с първия си гол за клуба - 1:1. В 40-ата минута Лутън отново поведе с 2:1 когато Карлос Гомес подаде между двама защитника за Корник и нападателят избегна засадата за да матира Кепа отново.

В 68-ата минута Лофтъс-Чийк с фантастично подаване направи гол за Тимо Вернер и 2:2. Германецът пък асистира за обрата и 3:2 като намери Лукаку за сигурен гол в ситуация, когато можеше да потърси и удар.