Бромич обърна Ливърпул, сладко отмъщение за Ходжсън (видео)

Т. Михайлов

Уест Бромич продължава със силните си игри напоследък, побеждавайки Ливърпул с 2:1 в среща от 31-ия кръг на английската Висша лига. “Дроздовете” обърнаха мърсисайдци след две дузпи, реализирани от Крис Брънт. Така новият мениджър на Албиън Рой Ходжсън отмъсти на бившия си клуб за унизителния начин, по който бе изгонен само преди 2 месеца.

През първата част гол не падна, но в 50-ата минута Мартин Шкъртел даде аванс на гостите с гол с глава след центриране от ъглов удар. Скоро след това обаче Кириякос направи дузпа, фаулирайки Одемвинге и Крис Брънт изравни. Ливърпул се опита да вкара нов гол, но вместо това в 88-ата минута Кириякос изпусна Одемвинге и Рейна фаулира нападателя. Отново Брънт бе точен от бялата точка. Загубата остави Ливърпул с 45 точки на 6-ата позиция.