Ман Юнайтед изпрати Диало в Рейнджърс


Н. Гавазов

Ман Юнайтед изпрати Диало в Рейнджърс

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Амад Диало се присъедини към шотландския Рейнджърс под наем.

Съгласно слуховете, четири клуба от Висшата лига са имали желание да осигурят игрова практика на африканеца, но "червените дяволи" решиха да изпратят играча си в северната част от Острова.

Както се съобщава на официалния сайт на клуба от Глазгоу, споразумението с 19-годишния футболист е до края на настоящия сезон 2021/22 и не предвижда покупката му.

Вероятно халфът ще дебютира за Рейнджърс още в събота, 29 януари, в мача от 24-ия кръг на шотландското първенство срещу Рос Каунти.

През този сезон 19-годишният Диало има само един мач за Манчестър Юнайтед - в Шампионската лига срещу Йънг Бойс (1:1).

Полузащитникът вече има мачове за котдивоарския национален отбор. Той пристигна на "Олд Трафорд" от Аталанта точно преди година срещу трансферна сума, която може да достигне 40 милиона евро с бонусите.

  Сподели
476