Ливърпул наказа Брентфорд (видео)

Ливърпул посрещна Брентфорд в срещата от поредния двадесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините спечелиха с 3:0 и прескочиха Челси за да достигнат втората позиция в таблицата, на 11 точки от върха и Ман Сити, който има мач повече.

До почивката домакините водеха с 1:0 и голът падна точно минута преди края на полувремето след корнер на Александър-Арнолд, който някак достигна до втората греда и Фабиньо за удар с глава от близо. Ван Дайк и Окслейд-Чембърнейн също бяха близо до голове в тази част.

В 69-ата минута перфектно центриране на Робъртсън намери главата на Окслейд-Чембърлейн за 2:0. В 75-ата минута голмайсторът бе заменен от Такуми Минамино, който 2 минути след това се разписа за 3:0 след асистенция на Фирмино.