Тухел нападна Лукаку

Мениджърът на Челси Томас Тухел се нахвърли срещу нападателя си Ромелу Лукаку след загубата с 1:0 от Манчестър Сити.

В съботния мач на "Етихад“ Лукаку имаше две страхотни възможности, но при първата сгреши с паса към Хаким Зиеш, а при втората не успя да преодолее вратаря на Сити Едерсон.

Тухел смята, че е било неприемливо Ромелу да пропилява моменти в толкова важен мач.

"Ако подаваш, тогава подавай към мястото, където е играчът!

Провалихме шансовете си. Нека бъдем честни, това бе страхотна възможност да поведем с 1:0 в този мач. Колко шанса можеш да имаш срещу Сити?

И през второто полувреме е същото. Не знам дали имахме повече шансове във финала на Шампионска лига, отколкото тук.

Ако искате да спечелите този вид мачове на "Етихад“, трябва да използвате шансовете си, а ние не го направихме. Не взехме най-добрите решения в половината на противника.

Той (Лукаку) допусна много загуби на топката, когато никой не го притискаше. Много загуби на обещаващи позиции.

Той имаше огромен момент. Искаме да му дадем топката, но той е част от отбора и играта ни в атака, особено през първото полувреме, можеше да бъде много, много по-добра", заяви Тухел.