Арсенал спука гума на Дъ Хауторнс

Т. Михайлов

Арсенал стигна само до равенство 2:2 срещу Уест Бромич на “Дъ Хауторнс” и загуби ценни точки в борбата за титлата във Висшата лига. “Топчиите” направиха впечатляващ обрат през втората част, но не съумяха да отблежат победен гол, който да ги задържи на 3 точки зад лидера Манчестър Юнайтед.

Уест Бромич поведе още в 3-ата минута. Стивън Рийд се разписа с глава след центриране от ъглов удар на Крис Брънт. В 26-ата минута лондончани имаха възможност да изравнят, но удар на Ван Перси срещна гредата. В 58-ата минута Алмуния и Скилачи направиха ужасна грешка, от което се възползва Одемвинге, който удвои.

Арсенал не се предаде и в 70-ата минута стигна до гол с диагонален удар на Аршавин. 7 минути по-късно Ван Перси направи 2:2. Бендтнер свали центриране на Шамак за холандеца. Трети гол за гостите обаче не падна. Все пак Арсен Венгер може да е доволен, че Аарън Рамзи започна ка то титуляр за пръв път след повече от година.