Карагър: Защо Ман Юнайтед подписа с 36-годишен?

Бившият защитник на Ливърпул Джейми Карагър и бившият футболист на Манчестър Юнайтед Рой Кийн проведоха разгорещен дебат относно придобиването на 36-годишния португалски нападател Кристиано Роналдо от "червените дяволи". Това съобщава Manchester Evening News.

Карагър: С 36-годишния Роналдо няма да се спечели Висшата лига след четири години. Ако сключите договор с някого на 36 години, това е за да спечелите тук и сега. Дори и да подпишеш с 4-кратния победител в Шампионска лига Рафаел Варан - това дори и малко, дали те доближава до спечелването на шампионата?

Кийн: Не. Той не се върна, за да вземе титлата във Висшата лига.

Карагър: Защо се върна?! Тогава защо е тук?

Кийн: За турнирите за купата. Вижте отбора, съперниците в лигата, резултатите през последните 2-3 години, Манчестър Юнайтед няма да вземе шампионата през следващите години.

Карагър: И доволен ли си от това? Защо да подписват с Роналдо на 36, ако няма да спечелят през следващите 2-3 години? Започнете да изпозлвате Гринууд и Санчо.

Кийн: Манчестър Юнайтед никога не е мислил да спечели шампионат с Роналдо.

Карагър: И така, какъв е смисълът на този преход?

Кийн: Пак повтарям - да спечелим турнирите за купите в които Юнайтед все още участва.