Тухел: Прожекторите заслепиха Жоржиньо

Мениджърът на Челси Томас Тухел обвини прожекторите на "Стамфорд Бридж" в загуба на точки срещу Юнайтед.

Юнайтед проведе много дефанзивен мач в неделя. В опит да преодолее опонентите си, Челси се натъкна на ефективна контраатака в началото на второто полувреме.

Джейдън Санчо изтича към вратата и отбеляза гол, след като Жоржиньо в централния кръг не успя да овладее една висока топка. Тухел обаче не обвинява италианския халф, който по-късно реализира дузпа и спаси "сините" от поражение (1:1).

"Той не разбра ситуацията и мисля, че светлините на прожекторите му попречиха. Случва се.

Необходими са много смелост и характер, за да не ти повлияе по време на мача и да отидеш да изпълняваш дузпа. Много се радвам, че го направи.

Абсолютно съм доволен от играта. Доминирахме от първата минута, бяхме агресивни и не спирахме да атакуваме. За съжаление, ние създадохме и двата гола - по един във всяка врата", заяви Тухел.