Челси отстрани Саутхемптън с дузпи

Челси посрещна Саутхемптън в срещата от осминафиналите на Купата на лигата. Днес на "Стамфорд Бридж" двата тима се разделиха при 1:1 след 90 минути и стигнаха до дузпи, където Челси вкара 4, а Саутхемптън - 3, с което "сините" продължават напред.

В 44-ата минута днес "сините" поведоха при корнер от Зиеч, изпратен към Хаверц, който се извиси покрай трима и с глава вкара за 1:0. Точно минута и след почивката гостите изравниха чрез Че Адамс когато Уокър-Питърс премина Алонсо и стреля през краката на Кепа, преди Адамс да довърши за 1:1.

До края и двата тима имаха възможности за победен гол, но Кепа и Форстър с по няколко добри спасявания запазиха резултата. Последваха дузпи, където Алонсо, Одой, Чилуел и Джеймс вкараха за Челси, Маунт пропусна, докато за гостите Армстронг, Лонг, Ромеу вкараха, докато Смолбоун и Уолкът пропуснаха и така "светците" напуснаха турнира.