Лестър надви Ман Юнайтед (видео)

Лестър Сити посрещна Манчестър Юнайтед в срещата от осмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" домакините спечелиха с 4:2 след голове от Тилеманс, Сьоюнджу и Варди, като Гринууд и Рашфорд върнаха за гостите.

В 19-ата минута днес Гринууд откри резултата след удар от дистанция в далечната греда и мрежата зад Шмайхел за 1:0. В 31-ата минута домакините отговориха след грешка на Магуайър, която доведе до гол на Тилеманс за 1:1.

След почивката Гринууд нацели гредата в 65-ата минута, а в 78-ата Лестър обърна след карамбол в полето на Юнайтед, в края на който Сьоюнджу вкара от непосредствена близост за 2:1.

В 82-ата минута Рашфорд бе изведен зад защитата от Линдельоф и мощно вкара зад Шмайхел за 2:2, а минута след това веднага след пускането на центъра домакините се втурнаха в атака от ляво, Перез центрира за Варди и с воле той изпрати топката в далечния ъгъл за 3:2. Крайното 4:2 се получи в 91-ата минута когато Патсон Дака завърши след центриране от статично положение.