Челси остава в борбата за титлата, след победа над Блекпул

Челси победи като гост Блекпул с резултат 3:1 в последен мач от 29-ти кръг на Висшата лига. По този начин "сините" остават в борбата за титлата, изоставайки на 9 точки от лидера Манчестър Юнайтед, като освен това са и с мач по-малко.

Двубоят се разви добре за възпитаниците на Карло Анчелоти. Домакините от своя страна не можеха да разчитат на един от най-добрите си играчи в лицето на Чарли Адам. Бившият играч на родния ЦСКА Елиот Гранден остана резерва за настоящия си отбор.

След 20 минути игра, Лампард центрира и топката попадна в Джон Тери, който откри резултата. През вторто полувреме Челси получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, за нарушение срещу Саломон Калу в 63-ата минута. Лампард превърна дузпата в гол, а само три минути по-късно той направи преднината на лондончани класическа, след като бе изведен зад защитата на Блекпул и с хубав техничен удар прати топката за трети път в мрежата на домакините.

В самия край на мача домакините успяха да стигнат до почетно попадение, дело на Пънчън.