Греъм Пол: Ливърпул трябваше да завърши мача с девет човека

Известният английски съдия Греъм Пол даде своя коментар, относно действията на рефера Фил Дауд по време на вчерашната среща между Ливърпул и Манчестър Юнайтед, която домакините спечелиха с 3:1. Както е известно, скандалният момент в мача беше, когато арбитъра не показа червен картон на защитника на „мърсисайдци" Карагър за бруталното му влизане в краката на Нани. Според Пол, Фил Дауд е спестил червен картон и на Макси Родригес, който минути по-късно влезе остро в Рафаел де Силва.

„Не мога да разбера защо Фил не показа червен картон на Карагър в края на първото полувреме, а се ограничи само с жълт. Това беше много сериозно нарушение на защитника и нещата бяха наистина зле за Нани. Особено добре се видя на повторението степента на нарушението. А домакините трябваше да останат и с девет човека, когато няколко минути по- късно Макси Родригес вдигна високо крак срещу с Рафаел да Силва. С шиповете напред срещу противников играч се наказва във футбола също с червен картон. Несправедливостта продължи, когато Рафаел обзет от гняв си го изкара на Лукас и веднага беше наказан. Да не говорим, че съдията не видя как Луис Суарес събори защитника на земята. Ако беше изгонил Макси Родригес, аз мисля, че сега по-малко щеше да бъде обвиняван. Жалко за Дауд, че допусна тези грешки, защото той по принцип е добър съдия", заяви Пол за talkSport.