Ман Сити надви Челси (видео)

Манчестър Сити се наложи с 1:0 при визитата си на Челси на "Стамфорд Бридж" в един от най-интересните двубои от програмата на шестия кръг на Премиър лийг.

През първата част положения имаше и пред двете врати. В 16-ата минута столичани организираха опасна контра, при която Вернер изскочи на ръба на засадата, след което опита германецът центрира към Лукаку, но в последния момент Диаш пресече. В 34-тата минута Диаш стреля от около 22 метра, топката рикошира в Рюдигер, след което премина над напречната греда.

Габриел Жезус откри резултата в 53-тата минута. "Гражданите" разиграха след късо изпълнение на ъглов удар. Кансело стреля от границата на наказателното поле, но топката се спря в Жезус, който се обърна и стреля, а след рикошет в Жоржиньо - кълбото попадна във вратата на Менди. До друго попадение в мача така и не се стигна и той завърши при 1:0 за Манчестър Сити.