Клоп: Коригирахме се на полувремето

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че победата с 3: 2 над Милан е "почти 100 процента" в съответствие с неговите очаквания.

Въпреки значителното игрово предимство през първата половина на срещата на "Анфийлд", Ливърпул се оттегли на полувремето, губейки в резултата.

През второто полувреме "червените" все пак си осигуриха победа, а Клоп с удоволствие стана свидетел на такъв грандиозен мач в първия кръг от груповата фаза на Шампионска лига.

"Как този мач оправда очакванията ми? Оправда ги на почти 100 процента, защото бе блестящ мач, много вълнуващ и много интересен.

Имаше 10 или 15 минути, когато по някаква причина леко загубихме контрол над играта. Не бяхме достатъчно компактни, прекалено се увличахме  с футбола си, създавайки си трудности, въпреки че това не трябваше да се случва.

Нашата задна линия бе твърде дълбока, полузащитата спря да запълва празните места и всичко останало. Така противниците успяха да направят подавания към свободното пространство и така вкараха два гола.

В такива моменти срещата може да бъде решена, но не тази вечер, защото успяхме да се коригираме на полувремето. Играчите отново играха добър футбол и вкараха два невероятни гола, като по този начин осигуриха победата.

Всички вече го знаеха, но сега всички го знаят със сигурност: Милан дойде в тази група от четвърта урна - забавно е! Това говори за нивото на групата. Хубаво е, че постигнахме победа тази вечер, защото в тази група всяка точка има значение за класиране за плейофите", заяви Клоп.