Уест Хем нанесе 11-та загуба на Ливърпул

Т. Михайлов

Уест Хем нанесе 11-та загуба на Ливърпул за сезона, побеждавайки “червените” с 3:1 на “Ъптън парк”. “Чуковете”, които бяха последни в класирането преди този мач надиграха намиращия се във възход тим на Кени Далглиш.

Скот Паркър отбеляза първото попадение в 22-ата минута. Той и Хитцълшпергер комбинираха добре на границата на наказателното поле и последва изненадващ шут, който не даде шанс на Рейна.

Малко преди почивката Ливърпул получи двоен удар. Първо Кели напусна с разтежение, а след това Ба бе оставен непокрит и с глава засече прецизно центриране на О’Нийл.

През втората част Ливърпул опита да притисне съперника и в 84-ата минута Суарес се освободи добре и центрира ниско като на далечната греда Джонсън засече за 1:2. В продължението Карлтън Коул се измъкна от Шкъртел и затвори мача.