Разгромен успех след трудно начало за Юнайтед срещу Уигън (видео)

Т. Михайлов

Манчестър Юнайтед разгроми с 4:0 Уигън на “DW Стейдиъм” след трудна първа част и много добро второ полувреме. Хавиер Ернандес отбеляза два гола, а по един добавиха Уейн Рууни и Фабио Да Силва. При попадението на английския национал Димитър Бербатов асистира джентълменски, въпреки че спокойно можеше сам да завърши атаката.

Срещата не започна никак лесно за Манчестър Юнайтед като първият страхотен шанс бе пред Ван дер Сар, но холандецът спаси удара на останалия сам срещу него Мозес. Малко след това Рууни удари умишлено с ръка Макарти, но реферът Марк Клатенбърг не посмя да изгони нападателя. В 17-ата минута като от нищото Юнайтед поведе след добра комбинация между Рууни и Нани и пас на португалеца към Чичарито.

Веднага след гола Уигън пропусна втори златен шанс, като този път Уотсън стреля в тялото на Ван дер Сар от непосредствена близост. До почивката Луиш Нани имаше добър шанс да удвои, но хубавият му удар с левия крак срещна напречната греда. През тази първа част Сър Алекс заложи на нападателен тандем между Рууни и Чичарито, а Бербатов бе оставен на пейката.

След почивката Уигън започна мотивирано, но бързо бе укротен. След няколко пропуска на Нани, в 74-ата минута Ернандес бе изведен сам срещу Ал Хабси и с нисък удар направи 2:0. В 77-ата минута Бербатов се включи в игра вместо мексиканския голмайстор и бързо изработи нов гол. Българинът бе изведен от собственото си поле срещу вратаря, но предпочете да подаде на притичалия Рууни, който с лекота направи 3:0.

В 87-ата минута с едно от първите си докосвания в мача Фабио Да Силва също се разписа сред голмайсторите. Победата върна преднината от 4 точки на Манчестър Юнайтед  пред втория Арсенал. На “червените дяволи” им предстоят тежки гостувания на Челси и Ливърпул. Уигън остава под чертата и ще продължи битката за оцеляванe.