Варди герой за Лестър при победата срещу Уулвърхамптън (видео)

Лестър и тази седмица зарадва феновете си. "Лисиците" надделяха с 1:0 над Уулвърхамптън на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" след гол на Джейми Варди в 41-вата минута. Двубоят бе от програмата на първия кръг във Висшата лига.

След само четвърт час игра Варди прати топката във вратата на гостите, но бе е в положение на засада, така че това попадение правилно бе отменено. В 36-ата минута Адама Траоре бе много близо до гола, но прати кълбото покрай гредата.

В 41-вата минута Рикардо Перейра премина между Марсал и Моутиньо и центрира към Варди. Голмайсторът засече отблизо, пращайки топката в далечния ъгъл. Този път голът му бе зачетен - 1:0. В добавеното време Са изби доста опасен удар на Тилеманс от далечна дистанция.

След почивката гостите опитаха да стигнат до изравнително попадение и в самия край на мача изглеждаха близо до целта си. В 89-ата минута Коуди прати топката в мрежата във вратата на Шмайхел, но попадението правилно бе отменено заради засада. Така Лестър стартира с победа.