Лейтън Ориент стигна до преиграване срещу Арсенал след късен гол

Т. Михайлов

Лейтън Ориент и Арсенал ще преиграват двубоя си от 5-ия кръг на ФА Къп, след като завършиха при1:1 на “Бризбейн Роуд”. Домакините стигнаха до равенството с гол на Теуе в 89-ата минута. “Топчиите” бяха повели с попадение на Томаш Росицки в 53-ата.

Арсен Венгер започна мача с няколко резерви като даде почивка на капитана Фабрегас и основния голмайстор Ван Перси. На терена бяха Шамак, Аршавин и Бендтнер. Първата част обаче не предложи много положения и всичко по-интересно се случи след почивката.

В 53-ата минута Никлас Бендтнер центрира добре от дясно и Росицки засече с глава в мрежата. Малко по-късно Джоунс спаси нов удар на чеха с глава. В 87-ата минута шут на Аршавин срещна дясната греда. Две минути по-късно Кане Теуе преодоля Гибс и Микел и наказа Алмуня.