Тотнъм се справи с Уулвс но е далеч от топ 4

Тотнъм прие Уулвърхемптън Уондърърс в срещата от поредния тридесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:0, като събраха 59 точки, на 5 от топ 4 и Челси, при само 6 потенциални спечелени точки до края. Съдбата на "шпорите" за Шампионска лига не зависи от тима в този момент и освен това победите до края са задължителни.

В 5-ата минута Тотнъм започна подобаващо и Кейн нацели гредата на Патрисио. След поредица положения нападателят вкара чак в 45-ата минута когато бе изведен от Хьойберг за да матира спокойно вратаря за 1:0. В тази част Уулвс разчиташе на бързи контри, но Лорис не бе затруднен.

В 54-ата минута по чудо Тотнъм не удвои аванса когато гредата два пъти спря гола когато Али поде контра, намери Кейн, той стреля и вратаря изби в гредата, топката попадна в Али, и той също бе спрян от рамката. В 62-ата минута Хьойберг от близо довърши един избит удар на Бейл за 2:0.