Челси без проблем в дербито с Фулъм (видео)

Челси прие Фулъм в срещата от поредния тридесет и четвърти кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 2:0 и запазиха мястото си в топ 4 на 2 точки под Лестър Сити и трета позиция, докато Фулъм остава в опасната зона.

В 10-ата минута днес дълъг пас от защитата бе овладян от Маунт по феноменален начин около дъгата, той изведе Хаверц в полето и германецът спокойно завърши с нисък удар за 1:0. 7 минути след това Хаверц вкара отново, но голът бе отменен поради засада. До почивката Менди имаше работа на вратата си, а Зиеч бе близо до нов гол за "сините".

В 49-ата минута 2:0 стана отново чрез Хаверц, който отново бе изведен в полето през защитата от Вернер за нов нисък удар и гол. Така Вернер (11 гола и 10 асистенции) стана първият играч на Челси с над 10 гола и 10 асистенции в дебютен сезон от Еден Азар през 2012-13 година.