Гуардиола: Загуба от Вила щеше да е опасно

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола призна, че отборът му е щял да попадне в опасна ситуация, ако бе загубил от Астън Вила в сряда вечерта.

Хората на Гуардиола се приближиха до "Вила Парк"  с преднина от осем точки пред вицешампиона на Висшата лига Манчестър Юнайтед.

Въпреки пропуснатия гол в първата минута и изгонването на Джон Стоунс през първото полувреме, "гражданите“ успяха да спечелят с 2:1, а Гуардиола смята този резултат за почти решаващ за шампионската надпревара, около която така и не възникна интрига.

"Загубата тази вечер би направила финалните мачове опасни, защото Юнайтед е в най-добрата си форма и много побеждава. Ако трябва да победят, те печелят - това е усещането, което имам.

Заслужаваме да станем шампиони, като се има предвид как сме играли досега през този сезон. И когато имате такова предимство преди последните пет мача и зависите само от себе си, това повдига духа", заяви Гуардиола.