Маунт: Непрекъснато работя върху стрелбата си

Полузащитникът на Челси Мейсън Маунт говори за победата с 2:0 над Порто в четвъртфиналите на Шампионска лига, в който вкара дебютния си гол в основното европейско състезание.

"Вкарах в много подходящ момент. Изчаках търпеливо, получих добър пас от Жоржиньо и съм много доволен, че вкарах. Непрекъснато работя върху стрелбата, това е важна част от играта и мога да я подобря. Много се радвам, за нас бе важно да спечелим днес.

Знаехме, че играта ще бъде трудна. Знаехме колко е трудно да играем срещу тях. Свършихме си работата и спечелихме убедителна победа, но това е само първият мач. Все още нищо не е решено, след седмица те ще излязат да се бият и ще трябва да покажем всичко, на което сме способни.

Бен Чилуел показа отлична сдържаност, мислех, че ще стреля в движение, но първо заобиколи вратаря - добре го изигра. За него ще се говори и аз се радвам за него", заяви Маунт.