Барса взе протоколния реванш и е на финал (видео)

Т. Михайлов

Барселона победи с 3:0 Алмерия като гост в среща реванш от полуфиналите на турнира за Купата на Краля и се класира за финала в турнира с общ резултат 8:0. Хосеп Гуардиола заложи предимно на резерви, което не помогна на домакините.

Алмерия първи стигна до опасност, след като Фегули удари греда. В 35-ата минута Адриано Корея вкара хубав гол след самостоятелна акция по лявото крило. В 55-ата минута Тиаго Алкантара удвои с прехвърлящ удар с глава. В 65-ата минута Афелай вкара първото си попадение за Лос Кулес след пас на Кейта.

Алмерия: Естебан; Мичел, Карлос Гарсиа, Пейерано (62 - Акасиете), Луна; Бернандейо, Варгас, Фегули, Корона (68 - Крусат); Уче (77 - Хосе Ортис), Гойтом;

Барселона: Пинто; Алвеш, Бускетс (46 - Пике), Милито, Адриано Корея; Маскерано, Тиаго, Кейта; Афелай, Боян, Нолито;

Жълти картони: Бернандейо (А);
Съдия: Аиса Гамес
Стадион: "Медитеранео", Алмерия (Андалусия)