Ливърпул победи последния (видео)

Шефилд Юнайтед прие Ливърпул в срещата от двадесет и шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Брамал Лейн" гостите спечелиха с 2:0 и събраха 43 точки, или 2 по-малко от Уест Хем Юнайтед на четвъртото място.

В първата част Ливърпул доминираше, организира много атаки и удари по вратата на Рамсдейл, който с поредица отлични спасявания спираше всеки опит. Фирмино бе най-близо в началото на срещата, но бе спрян по феноменален начин от вратаря. В 36-ата минута пък засада спаси Ливърпул от гол на МакБърни.

Веднага след почивката Ливърпул излезе напред след като Арнолд стигна една топка точно на линията и центрира към Къртис Джоунс, който стреля в далечния ъгъл за 1:0. Последва отменен гол на Мане поради засада, а 2:0 стана в 64-ата минута когато неточен удар на Фирмино се отклони от Брайън далеч от обсега на Рамсдейл и влетя в автогол за крайния резултат.