Славия с обрат срещу Арда (видео)

Славия направи обрат от 1:2 и спечели с 3:2 у дома срещу Арда Кърджали в двубой от 19-ия кръг в Първа лига.

Гостите взеха аванс след четвърт час игра чрез Тонислав Йорданов, който се разписа с удар от наказателното поле при центриране на Александър Георгиев.

Само минута по-късно славистите изравниха чрез новото си попълнение Питър Макрилос. Австралиецът шутира от въздуха извън наказателното поле и възстанови равенството, изненадвайки Иван Караджов с първото си попадение с екипа на Славия.

Последваха разменени опасни удари, но пет минути преди почивката Румен Руменов с глава отново изведе Арда напред след асистенция на Спас Делев.

В 55-ата минута шут на халфът Георги Вълчев след подаване на Димитър Рангелов направи резултата 2:2.

В 72-ата минута Славия направи пълен обрат с удар отблизо на Макрилос, възползвайки се от отличен извеждащ пас на Дарко Тасевски.

Новото попълнение Михаил Александров направи официален дебют, влизайки като резерва в последните секунди на мястото на Радослав Кирилов.

Воденият от треньора Александър Тарханов състав вече има 16 точки на 11-то място. Арда остава на четвърта позиция до момента, след като серията на отбора от 11 поредни двубоя без загуба беше прекъсната.