Извънземен Бербатов поведе Юнайтед към феноменален обрат срещу Блекпул (видео)

Т. Михайлов

Манчестър Юнайтед направи феноменален обрат от 0:2 до 3:0 като гост на Блекпул и увеличи предината си на 5 точки пред втория Арсенал. Два гола в отложения от 4 декември мач вкара българският нападател на „червените дяволи” Димитър Бербатов, който вече има 19 гола във Висшата лига и е еднолично начело при класирането на голмайсторите. Трилърът на „Блумфийлд Роуд” продължи 100 минути, заради тежка контузия на Рафаел малко преди края.

Манчестър Юнайтед започна малко по-открито като в първите минути създаде напрежение пред Кингсън, но всичко се обърка след един ъглов удар в 15-ата минута. Тогава Каткарт бе оставен непокрит и заби топката в мрежата зад Ван дер Сар. Голът даде криле на домакините, които контролираха нещата до почивката, докато „червените дяволи” бяха твърде объркани. Минута преди края на полувремето след нов корнер и нов гол с глава този път на Ди Джей Кембъл.

На почивката Сър Алекс Фъргюсън предприе важна смяна, пускайки в игра Райън Гигс и през втората част Юнайтед изглеждаше по различен начин. Стигна се до пропуски на Нани, Гигс и Скоулс, след което бе сменен и Рууни за сметка на Чичарито. Мексиканецът пръв можеше да намали, след като бе изведен сам срещу вратаря, но Кингсън блокира удара му.

В 71-ата минута ганаецът бе безпомощен след удар отблизо на Бербатов. Дарън Флетчър пусна към българина успоредно на голлинията и обратът започна. Три минути по-късно Чичарито бе изведен с феноменален пас от Гигс и не прости на Кингсън. Последва тежка контузия на Рафаел, която наложи продължително спиране на играта. След подновяването й Бербатов бе изведен зад защитата, нахлу в наказателното поле и с левия крак донесе безценните три точки за Юнайтед. В 10-минутното продължение „червените дяволи” владееха положението и не допуснаха изненада.