Ван Перси поведе Арсенал за класика над Уигън (видео)

Т. Михайлов

Арсенал победи с 3:0 Уигън на “Емирейтс” и продължава да притиска Манчестър Юнайтед за първото място във Висшата лига. Робин Ван Перси вкара и трите попадения за “топчиите” като холандският нападател изпусна и дузпа.

Много силен мач за гостите направи вратарят им Али Ал Хабси, който спаси няколко страхотни опасности в началото. В 21-ата минута обаче Ван Перси бе изведен от Александър Сонг и с топовен удар направи 1:0.

В 58-ата минута Ван Перси удвои след извеждащо подаване на Сеск Фабрегас, въпреки че Уигън започна по-добре втората част. В 69-ата минута капитанът бе фаулиран за дузпа, но Ван Перси стреля над вратата. Малко преди края обаче холандецът оформи своя хеттрик.

След успеха Арсенал събра 46 точки и е на 2 зад лидера Манчестър Юнайтед. Уигън е едва 18-ти с 22 и ще води битка за оцеляване.