Първа победа за Кени Далглиш, Ливърпул излиза от кризата (видео)

Т. Михайлов

Ливърпул постигна първи успех под ръководството на Кени Далглиш, разбивайки с 3:0 Уулвърхемптън като гост. “Червените” изглеждаха преобразени спрямо последните си срещи и с голове на Торес на два пъти и Мейрелеш заслужиха трите точки.

Торес имаше идеална възможност да открие в 22-ата минута, когато се измъкна зад защитата на “вълците”, но Хенеси изби. В 36-ата обаче Мейрелеш нахлу в пеналта, върна към Ел Ниньо, който с лекота отбеляза. Малко преди почивката Милияш пропусна да изравни, след като Рейна спаси удара му отблизо.

В 50-ата минута Ливърпул реши мача след страхотен гол на Раул Мейрелеш, който прехвърли вратаря с удар от воле от повече от 20 метра. Последваха още няколко пропуска за мърсисайдци и третото попадение падна чак в края. Торес вкара след пас на Каут.

Така Ливърпул се изкачи на 10-то място с 29 точки и вече може да диша по-спокойно. Уулвърхемптън е 19-ти с 21.