Клатенбърг: Имаше само един спорен момент

Бившият рефер Марк Клатенбърг сподели мнението си за работата на рефера Пол Тиърни в мача от 19-ия кръг на английската Висша лига Ливърпул - Манчестър Юнайтед (0: 0).

"След сериозна подготовка и специално внимание към съдиите, Тиърни спокойно контролираше играта. Той е разумен съдия и го показа, въпреки че липсата на фенове му помогна. Ливърпул срещу Манчестър Юнайтед се чувства съвсем различно, когато "Анфийлд"  е пълен.

Имаше само един спорен момент. Една минута бе добавена към първото полувреме и 55 секунди минаха на таблото, когато Тиърни подаде сигнал. Топката в този момент се намираше в центъра на терена. Съдията искаше играта да спре в неутралната зона, тъй като това е стандарт за съдиите. Проблемът е, че по-малко от секунда по-късно Ливърпул изпрати топката напред, а Садио Мане трябваше да отиде към вратата. Технически Тиърни трябваше да изчака, докато минутата свърши. Помогна му фактът, че Мане и Виктор Линдельоф спряха веднага, така че не знаем какво би станало по-нататък. Но не бих критикувал Тиърни за това. Той имаше много добър мач“, написа Клатенбург в своята колона в Daily Mail.