Ливърпул може да загуби Матип за няколко седмици
Н. Гавазов

Защитникът на Ливърпул Жоел Матип скоро ще узнае сроковете за възстановяване от контузията си.
Камерунецът се контузи в мача от 15-ия кръг на английската Висша лига с Уест Бромич Албион (1: 1). През второто полувреме той посегна към топката, след което усети болка в областта на слабините и не можа да продължи да играе.
Според Daily Mail днес, 29 декември, Жоел ще бъде подложен на преглед, за да се установи тежестта на травмата. В най-лошия сценарий защитникът ще пропусне няколко седмици. В същото време мениджърът на "червените" Юрген Клоп все още не е решен да укрепи центъра на отбраната през зимния трансферен прозорец.
Припомняме, че Ливърпул не може да разчита на контузените Върджил ван Дейк и Джоузеф Гомес. В центъра на отбраната е принуден да играе номиналният защитник Фабиньо, както и младите Натаниел Филипс и Рис Уилямс.
Сподели