Крал Кени детрониран и от Блекпул

Т. Михайлов

Ливърпул продължава да затъва въпреки назначаването на Кени Далглиш за мениджър на тима. Мърсисайдци отстъпиха като гост на новака Блекпул с 2:1 и остават едва 13-ти на 4 точки от зоната на изпадащите като това бе тяхно 10-то поражение през сезона.

Мачът започна фантастично за гостите, които поведоха още в 3-ата минута чрез Фернандо Торес. Испанецът се възпозлва от добро подаване на Кели и завърши в горната част на мрежата. Грешка в полузащитата обаче позволи на Тейлър-Флетчър да нахлуе в през отбраната пред Рейна и да пусне топката покрай вратаря още в 12-ата минута.

До първата част резултатът не бе променен, а в началото на втората Рейна направи две фантастични спасявания. Вратарят обаче нямаше шанс в 69-ата минута, когато Кембъл бе оставен непокрит и след пас с глава на Еват успоредно на голлинията, прониза вратата, носейки втори успех над Ливърпул за “мандарините”, които са 9-ти.