Ипсуич тресна Арсенал

Т. Михайлов

Ипсуич победи с 1:0 Арсенал в първи полуфинал за Карлинг къп, игран на “Портман Роуд”. За щастие на “артилеристите” на тази фаза в турнира има и реванши, така че те остават фаворит за класиране на финала, но ще трябва коренно да променят играта си за мача на “Емирейтс”.

Тамаш Пришкин вкара единственото попадение за домакините в 78-ата минута. Той се възползва от грешка на “топчиите” в центъра. Нападателят седеше на ръба на засадата на една линия с трима бранители на Арсенал, който бяха се изнесли твърде близо до центъра. Последва дълъг пас и Пришкин изскочи сам сещу Счесни, след което реализира.

Арсен Венгер бе заложил на титулярни футболисти, гонейки първи трофей от 5 години и като цяло Арсенал контролираше мача, но не успя да създаде добри положения до средата на втората част, когато Уолкът направи няколко пропуска. След попадението “топчиите” се втурнаха напред, но последваха нови неточни отигравания пред гола на Уолкът и Фабрегас.