Гуардиола: Жезуш ще вкарва
Н. Гавазов
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола е убеден, че нападателят Габриел Жезуш е способен да стане достоен наследник на Серхио Агуеро.
Агуеро изигра само пет мача през този сезон заради здравословни проблеми, а Сити се затруднява с отсъствието на своя голмайстор, който е отбелязал най-малко от всички в горната половина на таблицата във Висшата лига.
Изглежда, че загубата на Серхио дава възможност на Габриел да се докаже, но той не е отбелязал в шест поредни мача и дори не можа да попадне във вратата на Ливърпул по време на срещата на 8 ноември.
Формата на Жезуш обаче не предизвиква безпокойство за Гуардиола, който подчертава, че 23-годишният бразилец не само вкарва голове, но и участва активно в натиска на отбора.
"Той скоро ще вкара. Защото го гледам всеки ден. И го обичам толкова много. Това, което той знае как да направи е една от причините, поради които пропускаме толкова малко и защо противниците ни имат толкова малко шансове срещу нас. Това е изключително благодарение на него.
Без него нашите съперници щяха да имат повече шансове. Разбира се, той иска да отбележи и ще го направи.
Искам да вкарва, но неговият принос в нашата игра е сравним с този на най-добрия нападател в света. Не всеки друг нападател може да направи за отбора това, което той прави", заяви Гуардиола.
Сподели
