Ман Сити не се затрудни с Фулъм (видео)

Манчестър Сити прие Фулъм днес на "Етихад Стейдиъм" в срещата от единадесетия кръг на английската Висша лига. След победата с 2:0 "гражданите" се покачват до 4-ата позиция в класирането, на 3 точки от върха и Тотнъм, при равен брой срещи.

И двата гола днес бяха вкарани рано, като първо в 5-ата минута Де Брюйне изведе през защитата Стърлинг сам срещу вратаря и англичанинът не сбърка за 1:0.

В 25-ата минута пък Стърлинг спечели дузпа, а Де Брюйне вкара за 2:0. С дузпата Стърлинг става първенецът в историята на Висшата лига по спечелени дузпи (20). Втори в тази класация е Джейми Варди с 19.

През втората част Де Брюйне на два пъти можеше да вкара, но гредата и спасяванията на Ареола го спряха, а Стърлинг пропусна редица положения.