Тотнъм вдига заплатата на Сон


Н. Гавазов

Тотнъм вдига заплатата на Сон

Нападателят на Тотнъм Сон Хин Мин ще може да повиши заплатата си до 200 хиляди лири на седмица, ако подпише нов договор с клуба.

Откакто се премести от Байер Леверкузен през август 2015 г., Сон изигра близо 250 мача за "шпорите". Постепенно 28-годишният южнокореец израсна не само до лидер на лондончани, но и до една от основните звезди на Висшата лига.

Сон формира великолепна връзка с Хари Кейн и е най-добрият голмайстор на Висшата лига през този сезон с осем гола, като всичките осем попадения са от игра.

Според The ​​Guardian, най-големите европейски клубове са се интересували от Сон през последния трансферен прозорец, но Тотнъм не е получил конкретни предложения.

Интересът от страна на други клубове и силното начало на сезона към представянето на Сон карат "шпорите"  да побързат с новата сделка за ключовия си изпълнител. Преговорите трябва да започнат скоро.

С подписването на нов договор до 2026 г. Сон ще е изравни  с Кейн и Танги Ндомбеле, които са най-добре платените играчи в отбора на Жозе Моуриньо. Заплатата на нападателя ще се повиши от сегашните 140 на 200 хиляди лири на седмица.

  Сподели
221