Първо място за Лестър след дузпа над Уулвс

Лестър Сити посрещна Уулвърхемптън Уондърърс в срещата от осмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" домакините спечелиха с 1:0 след вкарана и пропусната дузпа от Джейми Варди в срещата. Така "лисиците" прескачат Тотнъм на първата позиция и са с точка над шпорите и 2 над Ливърпул и Саутхемптън преди срещата на шампиона с Манчестър Сити.

В 14-ата минута днес реферът Антъни Тейлър отсъди дузпа при едно центриране на Прает в ръката на Килман. Варди застана зад бялата точка и уверено вкара за 1:0.

В 39-ата минута Джъстин спечели дузпа срещу Нури отново в полето на Уулвс, но този път Варди стреля в обсега на вратаря и пропусна добавката.

През втората част Уулвс пропусна две или три положения, като феноменално спасяване на Шмайхел спря Невеш в 78-ата минута. В края добро положение за Лестър и Барнс бе спасено от намеса на Килман.