Ман Сити с нова победа, Тотнъм надигра и Фулъм (видео)

Т. Михайлов

Манчестър Сити победи с 1:0 Блекпул и се изравни по точки с Манчестър Юнайтед на върха във Висшата лига, макар че “гражданите” имат два мача повече. Единственото попадение отбеляза Адам Джонсън в 33-ата минута. Той се възползва от лошо изчистена топка от защитата на гостите след корнер и с нисък удар рикоширал в Крейни матира Кингсън. Две минути по-късно Варни събори Яя туре в наказателното поле, но Карлос Тевес пропиля отсъдената дузпа.

В същото време на “Уайт Харт Лейн” Тотнъм победи с 1:0 Фулъм и влезе в Топ 4, задминавайки с 2 точки Челси. Гарет Бейл вкара победния гол Това стана в 42-ата минута, когато Рафаел ван дер Ваарт стреля, но Бейл отклони топката с глава, което не остави шанс на вратаря Марк Шварцър.