Манчестър Юнайтед отскубна победата от УБА (видео)

Т. Михайлов

Манчестър Юнайтед постигна ценен успех в първия двубой във Висшата лига за 2011, надигравайки с 2:1 Уест Бромич като гост. “Червените дяволи” стигнаха до 3-те точки изключително трудно балгодарение на влезлия като резерва Хавиер Ернандес през втората част. При резултат 1:1 “дроздовете” изпуснаха дузпа.

Срещата започна по чудесен начин за Манчестър Юнайтед като още в 3-ата минута Уейн Рууни откри с глава. Обертан навърза двама бранители на лявото крило, върна назад към Евра, който центрира към английския национал. Рууни насочи топката в десния ъгъл на Карсън.

Бързо обаче Уест Бромич възстанови равенството. В 14-ата минута Джеймс Морисън получи дълъг пас и стреля с мощен фалцов удар в горния ъгъл на Кушчак. В 25-ата минута Дорънс се откъсна сам срещу вратаря, но бе повален от Гари Невил. Съдията обаче спести дузпата.

В 62-ата минута дузпа бе дадена. С едва първото нарушение на Рио Фърдинанд от началото на сезона се стигна до най-тежкото наказание. Питър Одемвинге обаче стреля встрани от целта.

След това Сър Алекс предприе смени и извади Обертан и Бербатов, който нямаше ден, пускайки Гибсън и Ернандес. Именно Чичарито се оказа златната резерва, вкарвайки с глава след корнер в 75-ата минута.

Победата бе едва втора за Манчестър Юнайтед като гост във Висшата лига, но ще остави “червените дяволи” на върха в класирането. Уест Бромич е в криза и записа 5-та поредна загуба. Тимът е 14-ти с 22 точки.