Челси изпусна победата срещу Саутхемптън (видео)

Челси завърши наравно със Саутхемптън В мача от 5-ия кръг на Висшата лига. Срещата се проведе на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон и завърши при резултат 3: 3.

В 15-ата минута Тимо Вернер вкара първия гол. Нападателят нахлу в наказателното поле, премести се в центъра и стреля в ъгъла. Германецът вкара дубъл в 28-ата минута. Жоржиньо изпрати топката към наказателното поле, Вернер се справи със защитника, прехвърли топката над вратаря и след това я добави. .

В края на първото полувреме Дани Ингс върна един гол, а в  57-ата минута Адамс изравни резултата. Курт Зума отправи неуспешно подаване към вратаря си, Кепа не успя да играе както трябва, Адамс грабна топката и стреля под гредата. Челси си върна преднината след две минути. Пулишич подаде в наказателното поле след контраатака, Вернер прати топката покрай вратата, а Хаверц затвори подаването.

Вестергаар изравни резултата в добавеното време.