Венгер обясни за какво би заменил титлата с „Непобедимите”

Венгер обясни за какво би заменил титлата с  „Непобедимите”

Бившият мениджър на Арсенал Арсен Венгер посочи това, за което съжалява най-много и дори би се отказал от титлата във Висшата лига от легендарния сезон 2003/04.

През сезон 2003/04 непобедимият Венгер спечели Висшата лига, без да допусне нито едно поражение и това постижение остава уникално и до днес.

Арсен обаче би се отказал от този медал, ако можеше да поправи изпуснатата европейска титла през 2006 г., когато Арсенал бе на път да спечели Шампионска лига, но загуби на финала от Барселона с 2: 1.

"Да, бих заменил едното за другото, но във футбола не трябва да избирате.

През 2006 г. стигнахме до финала в Шампионска лига, нокаутирайки Реал Мадрид, който имаше страхотен отбор и Ювентус, който не ни вкара гол.

А на финала останахме с десет човека само няколко минути по-късно. Ето защо най-голямото ми съжаление е, че не спечелих Шампионска лига през 2006 г. Победата би увенчала този период и поколението, което го заслужаваше.

Това обаче не беше предназначено да се случи и трябва да се примирим", заяви Венгер.

В отделно интервю за The Guardian 70-годишният французин също се опита да анализира какво се обърка в този мач в Париж.

"Задавах си този въпрос много пъти. Може би трябваше просто да играя с двама централни защитници в последните 13 минути, когато губехме с 2:1.

Най-вече съжалявам, защото тази година победихме Реал Мадрид със Зидан и Роналдо, победихме Ювентус с Ибрахимович, Трезеге и Виейра.

Стигнахме до финала, без да допуснем гол в плейофите срещу тези отбори. И когато играете цял мач с десет човека, знаете, че последните 20 минути ще бъдат трудни, особено срещу отбор като Барселона. Имахме обаче два шанса да вкараме втори гол и не се възползвахме  от тях.

Значи това са смесени чувства. Всяко поражение потъва в душата ми. И човек не трябва да мисли "какво трябваше да направя?", а "какво можех да направя?", добави французинът.