Тотнъм в Топ 4 след нов успех с десет човека (видео)

Т. Михайлов

Тотнъм победи с 2:0 Нюкасъл на “Уайт Харт Лейн” и вече е четвърти с 2 точки пред шампиона Челси, който е с мач по-малко. Успехът на “шпорите” удължи серията им без загуба във Висшата лига на 8 срещи, като за пореден път момчетата на Хари Реднап трябваше да играят с човек по-малко.

Първото полувреме бе доста по-скучно и головите положения липсваха. Втората част започна ударно и в 46-ата минута топката се търколи по голлинията, удряйки последователно и двете греди, след което стражът Крул я улови. В 57-ата обаче Аарън Ленън откри с дигонален удар след пробив отдясно.

Малко след гола Юнес Кабул бе изгонен с директен червен картон. Защитникът опита да удари с глава Тиоте, който преди това бе фаулирал грубо Модрич, но картонът му бе спестен. В 81-ата минута обаче звездата на “шпорите” Гарет Бейл подсигури успеха.