10 от Тотнъм приближиха Топ 4 с победа на Вила Парк

Т. Михайлов

Тотнъм победи с 2:1 Астън Вила като гост и се доближи на 1 точка от 4-ата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига. “Шпорите” играха повече от час в намален състав заради червения картон на Джърмейн Дефоу. Стилиян Петров се завърна на терена след двумесечно отсъствие поради контузия и игра през втората част.

В началото на двубоя двата тима си размениха по едно положение. Последваха две спорни съдийски решения като в 10-ата минута реферът не отсъди дузпа за нарушение срещу Хески от домакините. Малко по-късно гол на Юнес Кабул бе отменен, заради съмнителен аут при центриране на Ван дер Ваарт от фаул.

В 23-ата минута обаче Тотнъм откри. Лука Модрич намери с прекрасен пас Алан Хътън на левия фланг. Последва центриране, засечено в мрежата от Ван дер Ваарт. Минути след това Дефоу бе изгонен за удар с лакет в лицето на Колинс.

Астън Вила излезе доста по-мотивирано през втората част и натисна Тотнъм в собственото му поле. “Шпорите” обаче организираха опасни контраатаки. Гарет Бейл проби индивидуално, пусна към Ленън. Последният намери Ван дер Ваарт в наказателното поле и холандецът удвои.

В 82-ата минута Олбрайтън центрира в наказателното поле, но топката със странна парабола влетя във вратата на Гомеш. В края Стилиян Петров и Агбонланхор имаха шанс да изравнят, но пропуснаха.

След успеха си Тотнъм събра 30 точки и зае 5-ата позиция на точка зад Челси и на две зад Арсенал. Утре двата лондонски тима играят помежду си. Астън Вила е едва 15-ти с 20 точки.