Ливърпул проспа едно полувреме, но разгроми Блекпул (видео)

Ливърпул записа разгромна победа със 7:2 над третодивизионния Блекпул в третата си лятна контрола, която се изигра на “Анфийлд". "Червените" изиграха слабо първо полувреме, като дори губеха в резултата до почивката. През втората част обаче те вдигнаха темпото и логичното се случи.

“Мандарините" изненадващо поведоха в резултата с два гола, които бяха дело на Си Джей Хамилтън и Джери Йейтс от дузпа, съответно в 15-ата и 33-ата минути. В 42-ата Жоел Матип върна едно попадение за мърсисайдци. През втората част обратът бе пълен.

Садио Мане (50') изравни, а веднгага след него Роберто Фирмино (54') вкара за 3:2. До края хората на Клоп се забавляваха, като Харви Елиът (67'), Такуми Минамино (69'), Дивок Ориги (85') и Сеп ван ден Берг (88') реализираха във вратата на съперника.