Клоп: Това бе Ливърпул срещу Поуп

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп вярва, че Бърнли дължи точката си в днешния мач на вратаря Ник Поуп.

Хората на немския специалист създадоха много положения в съботния мач от Висшата лига на "Анфийлд", но така и не можаха да удвоят резултата след гола на Анди Робъртсън в 34-ата минута. В крайна сметка това направи Бърнли, който измъкна равенството 1:1.

Въпреки всичко Клопп е доволен от играта, която Ливърпул показа и може само да се оплаче от реализацията.

"В по-голямата си част това бе добра игра. На моменти това бе Ливърпул срещу Ник Поуп. Трудно е да се създават положения срещу такъв организиран отбор, но имахме супер шансове.

Все пак винаги имаше един човек, който искаше да ни спре. Това е Ник Поуп. Благодарение на него Бърнли остана в играта. Те оказваха натиск върху вратаря ни при корнерите и като цяло винаги са опасни при статичните положения.

Бях доволен от нашата игра в продължение на 80 минути. Това вероятно бе един от най-добрите ни мачове срещу Бърнли по отношение на играта, но не можахме да отбележим втория гол и следователно взехме само точка", заяви Клоп.