Лестър с класика над Кристъл Палас

Лестър Сити прие Кристъл Палас в срещата от тридесет и третия кръг на английската Висша лига. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" домакините се справиха с противника с 3:0 и така останаха на 2 точки пред Манчестър Юнайтед на третата позиция в класирането.

До почивката обаче голове нямаше. Най-близо до гол бе Джъстин Джеймс от Лестър, който с красив удар нацели горната греда от дистанция. В 49-ата минута резултатът откри Ихеаначо, когато нападателят бе намерен от ниско успоредно центриране на Тилеманс на втора греда и вкара от непосредствена близост за 1:0.

В 77-ата минута Хенри Барнс се възползва от подхлъзване на Сако, отне топката в наказателното поле и я пусна за Варди, който на празна врата направи 2:0. В 92-ата минута отново Варди оформи и крайния резултат 3:0.