Ливърпул разби Палас с четири

Ливърпул прие Кристъл Палас в срещата от тридесет и първия кръг на английската Висша лига, и днес на "Анфийлд" домакините спечелиха с категоричното 4:0, с което излизат на 23 точки пред Манчестър Сити в таблицата на върха в класирането.

След много агресивен старт и няколко положения, в 25-ата минута резултатът откри Трент Александър-Арнолд от пряк-свободен удар, изпълнен перфектно в ъгъла на вратата за 1:0. На 21 години и 261 дни Арнолд стана най-младият реализатор от пряк-свободен удар на "Анфийлд" от Роби Фаулър през декември 1995-та.

В 44-ата минута Фабиньо с перфектно подаване над защитата намери включилия се Салах за 2:0 в близкия ъгъл на вратаря. След паузата самият Фабиньо се разписа с красив гол от дистанция с много сила в 55-ата минута за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Мане, който беше изведен от ляво от Салах, напредна и стреля диагонално, а преследващият го бранител отклони топката в мрежата си.