Бивш нападател на Арсенал: Веднъж Венгер псуваше

Бившият нападател на Арсенал Джереми Алиадиер описа как мениджърът Арсен Венгер е крещял на играчите от птбора по време на почивката при гостуването на Манчестър Юнайтед през 2001 година.

Преди тази среща артилеристите бяха на 13 точки зад "червените дяволи" и отчаяно се нуждаеха от победа, за да останат в борбата за титлата. Отборите се оттеглиха на  почивката при резултат 5: 1 в полза на хората на Сър Алекс Фъргюсън. Срещата завърши при резултат 6:1 за Юнайтед.

"Арсен просто полудя. Бяхме разбити  през първото полувреме. Дуайт Йорк и Анди Коул ни убиваха. Тогава дори не бях в отбора. Бях 19-ият играч или нещо подобно. Когато видях, че Венгер губи контрол над себе си, аз помислих: "Леле!“.  Никога не съм виждал това преди.

Той хвърли бутилки, те прелетяха из цялата съблекалня. Венгер крещеше и ругаеше, въпреки че обикновено никога не го правеше. Той просто полудя. Арсен не се фокусира върху никакви отделни играчи. Това продължи около пет минути. После малко се успокои", заяви Алиадиер.