Жоржиньо: Трябва да извлечем урок от грешките си


Н. Гавазов

Жоржиньо: Трябва да извлечем урок от грешките си

Халфът на Челси Жоржиньо смята, че неговият отбор трябва да се поучи от грешките си.

Въпреки смяната на мениджъра и забраната за трансфери през миналото лято, "сините"  започнаха този сезон достойно, веднага укрепвайки се в топ 4 на Висшата лига.

В същото време на младия колектив  на Франк Лампард отчаяно липсва стабилност. Челси с упорито постоянство оставя шансове на конкурентите си, но Жоржиньо е снизходителен към своите съотборници.

"Започнахме по-добре, отколкото се очакваше от нас. Следователно, те започнаха да очакват от нас, че ще продължим в същия дух, към който, честно казано, не бяхме готови.

Не можете просто да смените толкова много играчи и мениджър. Дори няма да говоря за нюанса, свързан с изобилието от млади играчи тази година.

Но това е нормално. Ако изучавате нашия състав, нашия тим, тогава е нормално за нас да правим тези грешки. И е нормално да добавим и да си научим урока, за да намалим броя на грешките и да се превърнем в огромна сила.

За да бъда честен, понякога липсата на опит ни влияе, липсва ни разбиране в определени моменти на играта, разбирате ли? Понякога не можете просто да атакувате, да атакувате, да атакувате. Понякога е необходимо да се задържите малко в играта. Ето защо, мисля, че е въпрос на време, независимо дали ви харесва или не", заяви Жоржиньо. 

  Сподели
206