Челси слезе от върха след хикс с Нюкасъл (видео)

Т. Михайлов

Нюкасъл и Челси завършиха при равенство 1:1 в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига, след който “сините” отстъпиха лидерската позиция в класирането на Манчестър Юнайтед. Дрогба и компания вече изостават на 2 точки от “червените дяволи” като имат едва 4 точки в последните 5 кръга.

Нюкасъл започна по-добре като още във 2-ата минута Чех спаси удар на Керъл, а при добавката Амеоби стреля встрани. В 6-ата минута обаче “свраките” поведоха след много груба грешка на Алекс, който излъга Чех в опита си да върне към него. Керъл изпревари двамата и с лекота откри.

Все пак малко преди края на първата част Челси намали. Автор на попадението бе Соломон Клау, който финтира Симпсън след пас с пета на Малуда. През втората част “сините” потърсиха победата, но гол на Дрогба бе отменен поради игра с ръка. Калу пък пропиля най-чистото положение сам срещу вратаря.